Türkiye'nin Merkezi                                                                   Tren Ulukışla'sı                                                                   Kiraz Diyarı

 

 

KAYMAKAMIMIZ SAYIN NURULLAH CEMİL ERCİYAS'IN BAYRAM MESAJI

Kıymetli Ulukışlalı hemşerilerim;

Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyor; bu mübarek bayramın, milletimiz, İslam Âlemi ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini, kurtuluşumuza vesile olmasını Allah'tan diliyorum.

Bayramlar, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk duygularının en üst düzeyde idrak edildiği günlerdir.

Büyüklerimizi ziyaret ederek, küçükleri sevindirerek, gönülleri kazanarak bu mübarek günleri, manevi önemine uygun şekilde yaşamalı ve yaşatmalıyız.

Bu vesileyle Mübarek topraklarda Hac farizasını yerine getiren vatandaşlarımızın ibadetlerinin kabul ve makbul olmasını Allah’tan diliyorum.

İlçemizde; vatandaşlarımızın bayramını huzur içinde geçirebilmeleri için gerekli her türlü tedbir alınmıştır. Bayramda görev başında olan tüm güvenlik görevlilerimize, sağlık personelimize görevlerinde başarılar ve kolaylıklar dilerim.

Son olarak, sizlerden bir ricam var.

Lütfen, bayram ziyaretlerine gidişlerinizde ve dönüşlerinizde trafik kurallarına, her zaman olduğundan çok daha fazla riayet edin.

Maalesef ülkemizde, her bayramda, trafik kazalarında pek çok ailenin ocağına ateş düşüyor.

Ailelerimize ve milletimize derin acılar yaşatacak kazalara sebep olacak ihlallerden, hep birlikte kaçınmalıyız.

Unutmayınız, yollarda kaybedilen zamanın telafisi mutlaka vardır, ama kaybedilen canların, çekilen acıların telafisi yoktur.

Bu duygularla mübarek kurban bayramınızı bir kez daha tebrik ediyorum.

BAYRAMLAŞMA PROGRAMI:
21.08.2018 günü saat 14:00'te Cumhuriyet Parkı'nda gerçekleştirilecektir.

 
 
 
 
 
 Kaymakam
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu sitenin yapımında İlçemizin değerli yazarlarından İdris YAVUZ  - Esra YAVUZ’a ait  Orta Asya’dan Ulukışla Yaylaklarına adlı eser kaynak olarak kullanılmıştır. Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir)