Türkiye'nin Merkezi                                                                   Tren Ulukışla'sı                                                                   Kiraz Diyarı

 

 
 
 
Kaymakam ERCİYAS'tan Gaziler Günü Mesajı
Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal ve Gazilik unvanlarının verildiği 19 Eylül günü; kahraman gazilerimizin aziz hatıralarını canlı tutmak ve gelecek nesillere aktarmak için ülkemizde her yıl Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır.
Aziz milletimizin varoluş mücadelesinin şifresi, “ölürsem şehit, kalırsam gazi” sözünde gizlidir. Yüce dinimizden aldığımız ilhamla milletimizin cesareti birleşmiş ve gazi olma isteği, bu topraklar üzerinde ölümsüzleşmiştir.  Tarihin her döneminde tüm zorluklara rağmen hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir gurur kaynağı saymıştır. Bu vatan için kim canını ortaya koymuşsa makamların en yücesine, bu milletin gönlüne yer etmiştir ve bundan sonra da öyle kalacaktır. Gazilerimizin varlığı, onların aziz hatırası, bizim şerefimizdir. Yurdumuzun bölünmez bütünlüğü, Milletimizin birlik ve beraberliği için üstün gayret gösteren şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakârlıkları sayesinde bugün huzur içerisinde yaşıyor, geleceğe güvenle bakıyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm gazilerimizin “Gaziler Günü”nü kutluyor, ebediyete irtihal etmiş olanları rahmetle yâd ediyorum.
Nurullah Cemil ERCİYAS
Ulukışla Kaymakam V.
 
 
 
 
 
 
 Kaymakam
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu sitenin yapımında İlçemizin değerli yazarlarından İdris YAVUZ  - Esra YAVUZ’a ait  Orta Asya’dan Ulukışla Yaylaklarına adlı eser kaynak olarak kullanılmıştır. Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir)