Türkiye'nin Merkezi                                                                   Tren Ulukışla'sı                                                                   Kiraz Diyarı

 

 
 
 

KAYMAKAMIMIZ SAYIN NURULLAH CEMİL ERCİYAS' IN 24 TEMMUZ GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Kaymakamımız Sayın Nurullah Cemil ERCİYAS 24 Temmuz Gazeteciler Günü Münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Kaymakamımız Sayın Nurullah Cemil ERCİYAS Mesajında;
''24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınına yönelik uygulanan her türlü sansür kalkmış ve 24 Temmuz günü Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır''.
Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan haber alma hürriyetinin aracı olan basın, demokrasimizin gelişmesini de sağlayan önemli unsurların başında gelmektedir.
İçinde bulunduğumuz iletişim çağında yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları tüm dünyadaki gelişmeler hakkında toplumu bilgilendirmenin yanı sıra vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması gibi önemli bir mesuliyeti de üstlenmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle basında sansürün kaldırılışının 110’uncu yıl dönümünde, İlçemizde faaliyette bulunan bütün basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutluyor; başarı dileklerimle sağlık ve mutluluklar diliyorum.

 
 
 
 
 
 Kaymakam
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu sitenin yapımında İlçemizin değerli yazarlarından İdris YAVUZ  - Esra YAVUZ’a ait  Orta Asya’dan Ulukışla Yaylaklarına adlı eser kaynak olarak kullanılmıştır. Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir)