Türkiye'nin Merkezi                                                                   Tren Ulukışla'sı                                                                   Kiraz Diyarı

 

 
 
Ferhat ATAR
(14.08.2013-29.08.2017)
Ulukışla Kaymakamı
 
1984 yılında Gaziantep ili İslahiye ilçesinde doğdu. İlkokul ve ortaokulu öğrenimini Gaziantep Nurdağı ilçesinde, lise öğrenimini ise İslahiye Opet Anadolu Lisesinde tamamladı. 2008 yılında Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilgiler Fakültesi İktisat bölümünden mezun oldu.
 
2009 yılında Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 98.Dönem Adıyaman Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Adıyaman Valisi Ramazan SODAN ve Mahmut DEMİRTAŞ refakatinde il stajını, İslahiye Kaymakamı Resul KIR refakatinde Kaymakam Refikliği stajını, Mülkiye Başmüfettişi Abdullah ŞAHİN refakatinde ise Mülkiye Teftiş stajında bulundu. İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından Konya Hüyük ve Osmaniye Hasanbeyli ilçelerine Kaymakam Vekili olarak görevlendirildi. Ekim 2011-2012 döneminde bir yıl süreyle Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından Amerika Birleşik Devletlerinin Maryland Eyaletine (University Of Maryland) İngilizce dil öğrenimi için gönderildi. Bu süre zarfında Amerika Birleşik Devletleri'nin yönetim sistemi ve toplumsal yapısını incelemenin yanı sıra Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği'nde (New York) yurt dışı stajını tamamladı.
 
Kaymakam Ferhat ATAR 14.08.2013-29.08.2017 tarihleri arasında ilçemizde görev yapmıştır. Sayın Ferhat ATAR evli ve bir çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.
 
Aldığı Ödüller
 
1. Mehmet GÖRMEZ, Diyanet İşleri Başkanı, TEŞEKKÜR BELGESİ (2010 Yılı)
 
2. Aydın Nezih DOĞAN, Konya Valisi, TAKDİRNAME (2010 Yılı)
 
3. Necmeddin KILIÇ, Niğde Valisi, BAŞARI BELGESİ (2013 Yılı)
 
4. Necmeddin KILIÇ, Niğde Valisi, BAŞARI BELGESİ (2014 Yılı)
 
5.Türk İdareciler Derneği, Vali Hüseyin ÖĞÜTÇEN Yılın Kaymakamı Ödülü (2016)

6. Necmeddin KILIÇ, Niğde Valisi, BAŞARI BELGESİ (2015 Yılı)

7. Necmeddin KILIÇ, Niğde Valisi, ÜSTÜN BAŞARI BELGESİ (2015 Yılı)

8. Ertan PEYNİRCİOĞLU, Niğde Valisi, Başarı Belgesi (2017 Yılı)
 
Tez ve Makale
 
1. Terörün Sosyal ve Ekonomik Boyutu, İçişleri Bakanlığı, Kaymakam Adaylığı Tezi
 
2. 1980 Sonrası Yerel Yönetimler Reformları, Niğde Üniversitesi Yüksek Lisans Tezi
 
3. Vatansever Bir Yiğidin Hazin Sonu: Erzurumlu Kara Kaymakam
 (İdarecinin Sesi Dergisi 2016 yılı sayısı için hazırlanmıştır)
 
 
 
 
 
 Kaymakam
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu sitenin yapımında İlçemizin değerli yazarlarından İdris YAVUZ  - Esra YAVUZ’a ait  Orta Asya’dan Ulukışla Yaylaklarına adlı eser kaynak olarak kullanılmıştır. Sitede yer alan veriler bilgi amaçlı olup resmi nitelik taşımamaktadır.
( Not: Sitemizde İçerik Ekleme ve Düzenlemesi Devam Etmektedir)